Share:
 

Team Selections

Season 
Round 
Grade 
West Gippsland Cricket Association - Premier
Round GF - Sat 21 Mar 2020 (1:00PM), Sun 22 Mar 2020 (1:00PM)
Koo Wee RupdrewPakenham
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
West Gippsland Cricket Association - C Grade
Round 14 - Sat 29 Feb 2020 (1:30PM), Sat 7 Mar 2020 (1:30PM)
PakenhamdefOfficer
Venue: Toomuc Reserve (Oval 1)Match ID: 3169065
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
McCraw, Dale
North, Dene
Mitchell, Shannon
Selby, Fraser
Clarke, Lochlan
Newell, Robert
Jones, Leslie L
Dumbrell, Joel
Patel, Hiren
Newnham, Cooper
Wilson, Troy
Clarke, Andrew
 
Parnall, Colin J (+)
Hinkley, Sean R
Fenney, Craig (c)
Dowsett, Kable
Tucker, Andrew
Collins, David
Bennie, Jonty
Lucas, Matthew
Payne, Matt
James, Matthew
Pursell, steve
West Gippsland Cricket Association - E Grade
Round GF - Sat 21 Mar 2020 (1:30PM), Sun 22 Mar 2020 (1:30PM)
GembrookdrewPakenham
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
West Gippsland Cricket Association - F Grade
Round SF - Sat 14 Mar 2020 (1:30PM), Sun 15 Mar 2020 (1:30PM)
OfficerdefPakenham
Venue: Officer Recreation Reserve (Oval 2)Match ID: 3421987
Umpires: Umpire1: Paul West  
Scorers:  Not specified
Vangeninden, Adam (+)
Vangeninden, Luke
Dunn, Luke
Beddows, Taj J
Dunn, Steven (c)
Gabriel-Brown, Devon
Lucas, Parker
Finch, Brendan
James, Kieren
Chamberlain, Sean
Beddows, Josh
Whitelaw, John
 
Anwer, Shadab A
Bell, Ethan
Bhatia, Mohit
Davidson, Matthew
Griffiths, Michael
Griffiths, Jake
Gusain, Deepak
Hart, Paul (c)
Hedt, Nathan E (+)
Sewell, Gary
Svenson, Shayne
Bass, Brodie (sub)
West Gippsland Cricket Association - Sub-District
Round 14 - Sat 29 Feb 2020 (1:00PM), Sat 7 Mar 2020 (1:00PM)
Pakenhamdef byKoo Wee Rup
Venue: Toomuc Reserve (Oval 2)Match ID: 3191144
Umpires: Umpire1: David Webster  Umpire2: Trevor Hobson  
Scorers:  Not specified
Brennan, Thomas
Brennan, Alexander
Close, Nic
Close, James F
Davidson, Kodey
Hynes, Jacobus
Insall, Stephen (c)
Lucas, Duane
Melbourne, Jack
Seers, Jordan
Vela, Jayden
 
Hussain, Farhan
Mills, Ayden L
Harrison, Brannon
Johnson, Stephen (+)
Bright, Paul J
Giles, Michael
Davey, Matthew (c)
Bright Jr, Ronald
Hazendonk, Arie
Donnelly, Shaun
Cammarano, Mitchell
West Gippsland Cricket Association - WGCA Twenty20 (Kookaburra Cup)
Round SF - Sun 2 Feb 2020 (10:30AM)
ClydedefPakenham
Venue: Toomuc Reserve (Oval 2)Match ID: 3381471
Umpires: Umpire1: Morshed Chowdhury  Umpire2: Babu Venugopal  
Scorers:  Not specified
Aslett, Matthew S
Simpson, John C
Lever, Daniel (c)
Davis, Zac (+)
Lawson, Patrick
Sadler, Nicholas
Reid, Brett
Bennett, Liam R
Peries, Kiefer W
Hameeteman, Jason A
Avard, Kane
Galley, Anthony L
 
Coach:  Peries, Kiefer W
 
Paxton, Aaron
Tormey, Dale
Maroney, Ben
Elston, Robert G (+)
McDermott, Troy
Williams, Jason P
Gramc, Sean
Anning, Jack (c)
Tielen, Mitchell
Wolstenholme, Liam
Martini, Marcus
Myers, Jackson S
West Gippsland Cricket Association - 1 Day Competition
Round 19 - Sat 7 Mar 2020 (1:30PM)
Upper BeaconsfielddefPakenham
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Ricketts, Scott
Muir, Russell
Bowden, Braedyn
Dooley, Haydyn
Trembath, Josh
Dooley, Jaxon
Pentland, Taj
Trembath, Jessie
Naismith, Aaron
Astle, Peter (+)
Vane, Paul
 
Blackwell, Robert J
Raistrick, Fintan
Jones, Paul T
Davis, Fletcher
Auld, David (c)
Auld, Robbie
Davis, Simon
Carr, Peter
Zalmay, Bakhtayar
Raistrick, Paul
Sant, Jash
West Gippsland Cricket Association - Under 16 (1) red
Round SF - Sat 14 Mar 2020 (8:30AM), Sun 15 Mar 2020 (8:30AM)
Pakenhamdef byClyde
Venue: Toomuc Reserve (Oval 2)Match ID: 3421993
Umpires: Umpire1: Dion Olszewski  
Scorers:  Not specified
Downes, Zac
Clarke, Lochlan
Reynolds, Liam
Brennan, Thomas
Brennan, Alexander
Vela, Jayden
Hartley, Owen
Motton, Nic
Wilson, Luke A
Weston, Tyler
Davis, Fletcher
 
Coach:  Downes, Rod
 
Peries, Keenan Ike
Smith, Tomas
Smith, Shem (+)
Marsden, Chad
Hodgson, Jake S (c) (+)
SINGH, Sukhmanjit
Weir, Blair J
Blencowe, Lachlan
Blencowe, Joshua
Moore, Rhys W
Padamati, Vignesh
Sundararajan, Abhisheik
Tonking, Boyd
 
Coach:  Smith, Wes
West Gippsland Cricket Association - Under 14-1 Red
Round 12 - Sat 29 Feb 2020 (8:30AM), Sat 7 Mar 2020 (8:30AM)
Pakenhamdef byTooradin
Venue: Toomuc Reserve (Oval 2)Match ID: 3269700
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Raistrick, Fintan
Collings, Flynn
Davis, Fletcher
Blackwell, Riley
Auld, Robbie
Martini, Ryan
Kouris, William
Nay, Bryce
Dhingra, Bhupinder
Paul, Dylan
Kouris, Zach
Jones, Oscar
 
Coach:  Davis, Simon
 
Mannix, Jack (c) (+)
Simpson, Liam W
Alder, Jackson
Deren, Kasy
Mannix, Cody
Brown, Benjamin M
Freeman, Darcy J
Rudeforth, Thomas P (+)
Sherer, Jack B
Simpson, Matthew
Dicks, Mason
Wakefield, Shannon
Watts, Curtis
 
Coach:  Mannix, Wayne
Team Manager:  Simpson, Nicky
Scorer:  Simpson, Nicky
West Gippsland Cricket Association - Under 14-2 Green
Round SF - Sat 14 Mar 2020 (8:30AM), Sun 15 Mar 2020 (8:30AM)
Koo Wee RupdefPakenham White
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Lewis, Molleigh
Banks, Zak
Battams, Jacob
Belsham, Elizabeth
Monckton, Harley
Schultz, Kane
Dodds, Hailey
Booth, Nicholas
Monckton, Max
Ryan, Brock
Brown, Mackenzie
Cairns, Hunter
 
Coach:  Dillon, Steven
 
Singh, Arshdeep
Howat, Alfie
Bridgman, Lane
Millar, Tarrant
Motton, Harry
Norton, Conor
Kalsi, Pankaj
Ahern, Daniel
Coombs, Cooper
Scantlebury, Jeremy
Webster, Jake
 
Coach:  Coombs, Greg
West Gippsland Cricket Association - Under 12-1 Red
Round 12 - Fri 28 Feb 2020 (5:00PM), Fri 6 Mar 2020 (5:00PM)
Clyde Greendef byPakenham
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Nathan, Shelton (c)
Bhangu, Simrat (+)
RAMANANDI, VANSH
Russell, Blake (+)
Russell, Kade
Benstead, Kai
Deeyagaha waduge, Aarya
Wijamuni, Yohan
Waite, Hayley
Singh, Keerat
Singh, khushpreet
 
Coach:  Russell, Steven P
 
Varty, Mitchell
Ahern, Daniel
Webster, Jake
Parikh, Priyansh
Motton, Harry
Momi, Gurnoor S
Budhiraja, Jai
Shajin, Thanmay
Kouris, Zach
Victor, Harlie
Gill, Harabijot Singh
Lawlor, Jack
 
Coach:  Webster, Scott
West Gippsland Cricket Association - Under 10 Group A
Round 12 - Fri 28 Feb 2020 (5:00PM), Fri 6 Mar 2020 (5:00PM)
PUT/Gembrook GoldvPakenham Maroon
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Sharma, Azaan
Arora, Ayan
Arora, Anya
Arora, Anam
thomsen, jasper
Haverkamp, Aiden
Johns, Blake
Webster, Katara
********
Stevenage, William
McCrohan, Aidan
McLeod, Oliver
Harris, Rose
Tigges, Ivy
Sondh, Jaideep Singh
De Reus, Mason
 
Coach:  Arora, Aman
 
Sidebottom, Jack
Webster, Jake
Gusain, Ryan
James, Jordyn
Somaji, Uthshob
Bunting, Jackson
Malik, Raunak
Webster, Lucy
Anwar, Shayaan
Malinowski, Kai
 
Coach:  Sidebottom, Darren
West Gippsland Cricket Association - Under 10 Group A
Round 12 - Fri 28 Feb 2020 (5:00PM), Fri 6 Mar 2020 (5:00PM)
Pakenham Golddef byOfficer Gold
Venue: Toomuc Reserve (Oval 3)Match ID: 3236623
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Mappouridou, Zachariah
********
Wanders, Lucas
********
Roseby, Cody
Lockwood, Jacob
Lockwood, Thomas
Sutera, Sam
Gusain, Ryan
Anwar, Shayaan
 
Coach:  Elston, Robert G
 
Shah, Aarav
Gardener, Edward
Plunkett, Jack (+)
Royakkers, Tayte
Sawrey, Rylan (+)
********
Steller, Logan
Singh, Sanjpreet
 
Coach:  Sawrey, Stephen
Team Manager:  Ratten, Kristy

Facebook